به دستور وزارت صمت اصناف به ازای هر کارگر، ۱۶ میلیون تومان وام می گیرند

به دستور وزارت صمت اصناف به ازای هر کارگر، ۱۶ میلیون تومان وام می گیرند

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: قرار است که کارفرمایان به ازای هر کارگری که از اسفند ماه تاکنون در بنگاه‌های اقتصادی خود دارند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام با بهره ۱۲ درصد با تنفس ۳ ماهه پرداخت شود.
به گزارش سند و مدرک به نقل از ایلنا ابراهیم درستی ، درخصوص پرداخت وام‌های بنگاه‌های آسیب‌دیده گفت:‌ طی جلسه‌ای که برگزار شد، اعلام کردیم که به غیر از ۱۳ گروه آسیب‌دیده ۵۸ گروه دیگر نیز وجود دارند و قرار است که کارفرمایان به ازای هر کارگری که از اسفند ماه تاکنون در بنگاه‌های اقتصادی خود دارند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام با بهره ۱۲ درصد با تنفس ۳ ماهه پرداخت شود.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور ادامه داد: شاید این میزان ناچیز باشد، زیرا با توجه به تحریم‌ها و کاهش شدید قیمت نفت دولت در وضعیت اقتصادی مناسبی به سر نمی‌برد، بنابراین نمی‌توان توقع بیشتر داشت. اما امیدواریم که بتواند بخشی از زیان‌های اصناف را جبران کند، زیرا اغلب اصناف زیان‌های فراوانی را متضرر شده‌اند که گاها آنها را تا مرز ورشکستگی پیش برده است.
درستی درخصوص زمان پرداخت این وام‌ها نیز گفت: بر طبق مذاکرات صورت گرفته احتمالا تا پایان این هفته پرداخت شود تا بتوانیم باری از دوش کارفرمایان برداریم، زیرا اصناف با همکاری خود با دولت حسن نیت خود را نشان داده‌اند.
نماینده وزیر صمت در اصناف کشور با اشاره جلسات صورت گرفته با سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: با سازمان بیمه تامین اجتماعی مذاکره شده و مقرر است که سازمان بیمه تامین اجتماعی حداقل سهم کارفرما را اخذ نکند، تا کارفرما بتواند کارگرش را حفظ کند، چرا که اگر کارفرما کارگرش را تعدیل کند او از سازمان بیمه تامین اجتماعی بیمه بیکاری خواهد گرفت، بنابراین ضرر دولت بیشتر خواهد بود.

دسته بندی :دسته بندی نشده
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

نظرات