با بیمه دوران دانشجویی سابقه بیمه خود را افزایش دهید

با بیمه دوران دانشجویی سابقه بیمه خود را افزایش دهید

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: دانشجویان در زمان شیوع کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها نیز می‌توانند بیمه شوند.

به گزارش سند و مدرک به نقل از روابط عمومی اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، «ابراهیم کشاورز»، با اشاره به فرصت بینظیر دانشجویان برای بهره مندی از تسهیلات این طرح گفت: به منظور گسترش پوشش بیمه در جامعه، طرح بیمه دانشجویان از سال گذشته آغاز شده و همه دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌توانند با مراجعه به مراکز تامین اجتماعی بیمه شوند.

وی داشتن بیمه در دوران تحصیل و بهره‌مندی از آن به عنوان سابقه بازنشستگی را یکی از نیازها و دغدغه‌های جامعه برشمرد و اظهار داشت: با فراهم شدن این مزیت، دانشجویان می‌توانند دوران تحصیلی را در قالب سوابق بیمه‌ای و بازنشستگی خود درآورند و بخشی از دغدغه‌های آتی خویش را رفع کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس در ادامه به معرفی نرخ‌های سه گانه ۱۲و ۱۴ و ۱۸ درصدی بیمه دانشجویی پرداخت و افزود: این نوع بیمه با سه مبلغ ۲۴۲ و ۲۸۳و ۳۶۳ هزار تومان بنا به انتخاب دانشجویان در نظر گرفته شده است و بر اساس میزان حق بیمه پرداختی آنان تعهداتی از قبیل مستمری بازنشستگی، مستمری به بازماندگان و مستمری ازکارافتادگی به بیمه‌شدگان ارایه خواهد شد.

کشاورز در خصوص ارایه خدمات درمانی به آن دسته از دانشجویانی که در زمان تحصیل تحت تکفل والدین خود هستند، نیز گفت: اگر در این حالت دانشجویی در کارگاهی مشغول به کار نباشد، می‌تواند هم زمان با بیمه دانشجویی، دفترچه درمانی خود را از طریق بیمه والدین خویش دریافت کند در غیر این صورت با پرداخت سرانه درمان، دفترچه درمانی او از سوی تامین اجتماعی  صادر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خدمات تامین اجتماعی به دانشجویان داخل کشور با دانشجویان خارج از کشور از نظر مبلغ و مدت زمان بیمه پردازی تفاوتی ندارد، گفت: علاوه بر این موضوع سوابق بیمه پردازی دانشجویان در آینده قابل انتقال به سایر صندوق‌های بیمه‌ای و بازنشستگی است.

مدیر کل تامین اجتماعی فارس در ادامه با برشمردن شرایط برخورداری از بیمه دانشجویی تاکید کرد: دانشجویان با دارا بودن شرایط سنی ۱۸ تا ۵۰ سال و تنها با ارایه کارت دانشجویی معتبر یا گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه‌های داخل و یا خارج کشور به نزدیکترین شعبه و یا کارگزاریهای رسمی تامین اجتماعی محل تحصیل و یا زندگی خود می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

وی در خصوص آن دسته از دانشجویانی که در حین تحصیل مشمول دریافت مستمری بازماندگان هستند نیز گفت: این افراد میتوانند هم مستمری بگیر باشند و هم بیمه دانشجویی پرداخت کنند چون پرداخت بیمه دانشجویی، مغایر با دریافت مستمری بازماندگان نیست.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در پاسخ به این سئوال که آیا سالهای تحصیلی دانشجویی در گذشته نیز مشمول این طرح است یا خیر، افزود: زمان مراجعه دانشجویان به شعب و کارگزاری‌های تامین اجتماعی و انعقاد قرارداد، ملاک آغاز این نوع بیمه است و توصیه ما به علاقمندان بیمه دانشجویی این است که در اولین فرصت برای بهره مندی از آن اقدام نمایند.

دسته بندی :خدمات عمومی
۱۲ خرداد ۱۳۹۹

نظرات