با طرح کمیسیون اقتصادی مجلس رقم می‌خورد؛ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت 

با طرح کمیسیون اقتصادی مجلس رقم می‌خورد؛ تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت 

به گزارش سند و مدرک به نقل از تسنیم، با اعلام رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم به‌زودی طرحی در صحن علنی مجلس ارائه می‌شود که بر اساس آن وضعیت جاماندگان از سهام عدالت تعیین تکلیف خواهد شد.

محمدرضا پور ابراهیمی رئیس گروه اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه حدود ۱٬۷۰۰٬۰۰۰ نفر از جمعیت کشور کسانی هستند که برگه سهام عدالت را دریافت نموده‌اند، اما نام آن‌ها در سامانه نیست، گفت: همچنین افرادی در کشور هستند که فرزندان آنان پس از واگذاری‌های ۸۴ و ۸۵ متولدشده‌اند و آنان نیز فاقد سهام عدالت هستند.

وی افزود: همچنین جمعیت زیادی ازجمله کارگران فصلی و افراد دارای مشاغل خرد و … به هر دلیلی موفق به دریافت سهام عدالت نشده‌اند که ما در این طرح در خصوص آنان تعیین تکلیف خواهیم کرد.

پور ابراهیمی همچنین در خصوص منابع تخصیصی این قشر از افراد جامعه گفت: در این زمینه از ۵۰ درصد آنچه دولت برای واگذار نکردن سهام عدالت نگه‌داشته است، استفاده خواهد شد.

رئیس گروه اقتصادی مجلس همچنین طرح تحول ساختار بودجه با محور‌هایی که در بحث اصلاح ساختار مالیاتی در کشور وجود دارد را از دیگر اولویت‌های گروه اقتصادی در دوره ۱۱ عنوان کرد و گفت: ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی، مالیات بر عایدی، مالیات بر درآمد، جلوگیری از فرار مالیات و بازنگری بر فعالیت‌های مالیاتی کشور و نیز مولدسازی دارایی‌ها از مواردی است که گروه اقتصادی در کوتاه‌مدت به آن‌ها رسیدگی خواهد کرد.

پور ابراهیمی همچنین از اصلاح قانون بانک مرکزی و بانکداری جمهوری اسلامی که کلیات آن در صحن علنی دوره قبل مجلس به تصویب رسید به‌عنوان اولویت‌های گروه اقتصادی مجلس یادکرد.

رئیس گروه اقتصادی مجلس همچنین گفت: ما سعی خواهیم کرد که طرح‌ها و لوایحی که در دوره قبل در حوزه اقتصادی تصویب‌شده و به شورای نگهبان ارسال و مجدداً به مجلس ارجاع شده است را مورد بررسی‌های کارشناسی قرار داده و آماده تصمیم‌گیری نهایی در صحن علنی کنیم.

دسته بندی :خدمات عمومی
۳ تیر ۱۳۹۹

نظرات