با همکاری بنیاد مسکن و بانک مهر ایران رقم می‌خورد؛ اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی

با همکاری بنیاد مسکن و بانک مهر ایران رقم می‌خورد؛ اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی

به گزارش سند و مدرک به نقل از ایلنا، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که ۱۵ تیرماه بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به‌منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی منعقد شد ۹۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص داده‌شده است.

در این مراسم علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابیان اینکه این وام متعلق به کسانی است که نیازمند تسهیلات تکمیلی هستند، گفت: با آورده ۳۰ میلیارد تومانی بنیاد و منابع ۶۰ میلیارد تومانی بانک مهر ایران، میزان تسهیلات تکمیلی مسکن روستایی به ۹۰ میلیارد تومان می‌رسد که این مبلغ در قالب وام ۱۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به ۶۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک شهری اختصاص می‌یابد.

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات ۴ درصد است و بازپرداخت آن بین ۳۶ تا ۶۰ ماه در نظر گرفته‌شده است.

وی بابیان اینکه نباید این مبلغ وام‌ها را دست‌کم گرفت، گفت: این وام حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ۶۰۰۰ خانواری که منتظر منابع برای تکمیل واحدهای مسکونی خود هستند، بسیار ارزشمند است.

همچنین در ادامه این مراسم معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بابیان اینکه در سازوکار پرداخت این وام ۱۵ میلیون تومانی، خانواده‌هایی که به دنبال منابع برای ایجاد فضای معیشتی هستند هم در اولویت قرار می‌گیرند چراکه بحث افزایش اشتغال در روستاها برای ما اهمیت دارد.

وی تأکید کرد: به‌غیراز این وام حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی، با بانک مهر ایران تفاهم وام ۶۰ میلیارد تومانی هم درگذشته منعقد کردیم که این تسهیلات هم در حال اجرا هستند.

در ادامه این مراسم، توکلی رئیس هیئت‌مدیره بانک مهر ایران بابیان اینکه برای این بانک مسئولیت اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در یک ماه گذشته ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را در سه استان بزرگ سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام بیمه کردیم.

توکلی افزود: تاکنون در ساخت ۲۸ هزار واحد با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری داشتیم و بسیار خوشحالیم که با این اقدامات، روستاها از حالت سنتی خارج شدند و دیگر در برابر زلزله ۵ ریشتری تخریب نمی‌شوند.

دسته بندی :خدمات عمومی
۱۶ تیر ۱۳۹۹

نظرات