بودجه ۸۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان؛ کمک بلاعوض مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

بودجه ۸۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان؛ کمک بلاعوض مسکن برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد

به گزارش سند و مدرک به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح با اعلام خبر تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای کمک به ودیعه مسکن و اجاره‌بهای مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و اقشار نیازمند اظهار کرد: با توجه به فشار اقتصادی که به‌خصوص در بخش مسکن و اجاره‌بها به جامعه واردشده، تأمین هزینه‌های رهن و اجاره برای اقشار نیازمند بسیار سخت شده است. از همین رو در جلسه‌ای با مسئولان سازمان بهزیستی و کمیته امداد، بنیاد مستضعفان بودجه‌ای معادل ۲۳۰ میلیارد تومان را برای رفع مشکل مددجویان این دو نهاد تخصیص داد.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: در این جلسه با درخواست کتبی رؤسای سازمان بهزیستی و کمیته امداد، برای کمک به تأمین بخشی از هزینه‌های ودیعه مسکن و اجاره‌بهای مددجویان، بنیاد مستضعفان با مجوز هیئت‌امنا، تصمیم گرفت تا کمک نقدی را به این دو سازمان اختصاص دهد.

فتاح گفت: در تصمیم اتخاذشده مقرر شد، بنیاد مستضعفان برای ودیعه مسکن افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان را برای این دو سازمان کارسازی کند و علاوه بر این مبلغ، ۸۰ میلیارد تومان را نیز به‌صورت بلاعوض برای تأمین اجاره‌بهای خانواده‌های نیازمند تحت پوشش این دو نهاد، در حساب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کارسازی کند.

فتاح بابیان اینکه این مبلغ امروز در اختیار این دو نهاد قرار خواهد گرفت گفت: بنیاد مستضعفان تنها تأمین‌کننده این مبلغ است و نحوه سازوکار پرداخت ودیعه مسکن و اجاره‌بها به نیازمندان، توسط این دو نهاد صورت می‌گیرد و قرار است این دو نهاد بر اساس اولویت‌بندی انجام‌گرفته، این مبالغ را در اختیار خانواده‌های نیازمندی که در بخش مسکن، با مشکل مواجه شده‌اند، قرار دهند.

رئیس بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه دیگر آن است که این اجازه به کمیته امداد و سازمان بهزیستی داده شد تا این مبلغ را علاوه بر مددجویان تحت پوشش خود، به مراجعین نیازمندی که تحت پوشش این دو نهاد نیز قرار ندارد، پرداخت کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه این مبلغ امروز برای این دو نهاد کارسازی می‌شود، پرداخت این کمک‌ها به نیازمندان توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی، از فردا قابل انجام است.

فتاح در پایان بابیان اینکه کمک‌های بنیاد مستضعفان به اقشار نیازمند ادامه‌دار خواهد بود، خاطرنشان کرد: از زمان شروع کرونا در کشور تا امروز بنیاد مستضعفان بیش از ۵۷۰ میلیارد تومان را در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار داده و جمع کمک‌های بنیاد به اقشار مختلف کشور طی ماه‌های اخیر به بیش از هزار و سیصد و هشتاد میلیارد تومان رسیده است.

دسته بندی :خدمات عمومی
۹ تیر ۱۳۹۹

نظرات