جزئیات تسهیلات کرونا برای کارفرمایان مشخص شد

جزئیات تسهیلات کرونا برای کارفرمایان مشخص شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا شیوه نامه ارائه تسهیلات برای واحد های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

به گزارش سند و مدرک به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، «عباس علیزاده» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان در این باره توضیح داد: شیوه‌نامه ارائه تسهیلات ویژه کرونا به استانها ابلاغ شد که در آن مشمولین دریافت تسهیلات حمایتی دو دسته هستند. دسته اول شامل بنگاه‌هایی می‌شود که به دستور دولت تعطیل شده‌اند و دسته دوم واحدهایی هستند که به جهت ماهیت خدماتشان و حفظ سلامتی نیروی کارشان، فعالیت خود را متوقف نموده‌اند.

وی با اشاره به گروههای هدف تسهیلات، افزود: این تسهیلات شامل ۱۴ رسته شغلی که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا متحمل شده و دارای لیست بیمه درقالب کارفرمایی و خویش فرمایی هستند، می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به روند ثبت نام این تسهیلات اشاره و تصریح کرد: متقاضیان باید به سامانه کارا به نشانی الکترونیکی kara.mcls.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وی تاکید کرد: باتوجه به شرایط مندرج در سامانه کارا در بخش تسهیلات کرونا، مبنای اعطای تسهیلات شاغل بودن نیروی کار و تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا و عدم بهره‌مندی از بیمه بیکاری است.

وی با اشاره به دریافتی واحدهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا اذعان کرد: کسب و کارهای آسیب دیده تعطیل شده با دستور دولت (مانند استخر، رستوران و غیره) به ازای هر بیمه شده مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال و کسب و کارهایی که به جهت ماهیت خدمات و حفظ سلامتی نیروهایشان فعالیت خود را متوقف کرده بودند، به ازاء هر بیمه شده مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال با نرخ تسهیلات ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲ ساله دریافت خواهند کرد.

دسته بندی :خدمات عمومی
۱۷ خرداد ۱۳۹۹

نظرات