یک مقام دولتی تاکید کرد؛ انتخاب روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت امن تر است

یک مقام دولتی تاکید کرد؛ انتخاب روش غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت امن تر است

به گزارش سند و مدرک، سخنگوی کانون سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به تفاوت‌های روش مدیریت سهام عدالت به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم گفت: روش مستقیم با این فرض شکل‌گرفته که عده زیادی فروشنده سهم خود هستند اما روش غیرمستقیم با این فرض ایجادشده که دارایی مردم به‌درستی مدیریت شود و از محل حفظ این دارایی‌ها مردم سود داشته باشند.

حیدری افزود: درروش غیرمستقیم با مدیریت دارایی‌ها مردم کمتر در تلاطم‌های بازار سرمایه ضربه می‌بینند و طبیعی است که سود بیشتری داشته باشند.

وی بابیان اینکه ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی دارای سهام عدالت هستند گفت: آن‌هایی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند نگران آ‌ن نباشند که از حق تقدم‌ها و افزایش سرمایه جا بمانند و شرکت‌های استانی این مدیریت را برای سهامداران انجام می‌دهد اما مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت برگزیدند مکرراً باید مراقب این موارد و مسائل باشند. از سوی دیگر وصول سود به‌صورت یکپارچه برای غیرمستقیمی‌ها رخ می‌دهد و به‌حساب افراد واریز می‌شود.

سخنگوی کانون سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت ادامه داد: مالکیت مردم نسبت به مدیریت سهام خود درروش غیرمستقیم مانند روش مستقیم خواهد بود با این تفاوت که درروش مستقیم برای افراد موانعی هم وجود دارد.

اکبر حیدری تأکید کرد: امکان واگذاری سهام عدالت به‌منزله تشویق مشمولان به واگذاری آن نیست چراکه ارزش سهام هرروز در حال افزایش است. سود مشمولانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند بیشتر خواهد بود چراکه به سهام شرکت‌های استانی پروژه‌های سودآور کلان ملحق می‌شود که سود عملکرد و ارزش‌افزوده آن به سهامداران می‌رسد.

دسته بندی :خدمات عمومی
۲۷ خرداد ۱۳۹۹

نظرات